«Семей медицина университеті» КеАҚ-дағы 6D110100 – Медицина мамандығы бойынша Шаханова Айжан Тунгышхановнаның философия докторы (PhD) дәрежесін алуға ұсынылған «Қазақ популяциясында дислипидемия мен инсулинорезистенттілік дамуын болжауының молекулярлы-генетикалық негіздері» тақырыбындағы диссертациясы  қорғалады.

Диссертация  «Семей медицина университеті» КеАҚ-нда ішкі аурулар пропедевтикасы кафедрасында орындалды.

Қорғау орыс  тілінде өтеді.

Рецензенттер:

Карибаев Кайрат Рахманиевич – медицина ғылымдарының кандидаты (14.00.06-кардиология), «Орталық клиникалық аурухана» АҚ-ның кардиология орталығының меңгерушісі, Алматы қ., Қазақстан.

Рахимова Сауле Есламовна- биология ғылымдарының кандидаты (03.00.07-микробиология), ҚР ББДҰ «Назарбаев Университет», «National Laboratory Astana» ЖМ геномдық және дербес медицина зертханасының жетекші ғылыми қызметкері,  Нұр-Султан қ., Қазақстан.

Ғылыми кеңесшілер:

Аукенов Нурлан Ерденьевич  – медицина ғылымдарының кандидаты,  ҚР ДСМ Ғылым және адами ресурстар Департаментінің медициналық ғылым мен инновациялық технологиялар Басқармасының басшысы, Нұр-Сұлтан, Қазақстан.

Нуртазина Алма Уахитовна – медицина ғылымдарының кандидаты,  «Семей медицина университеті» КеАҚ-ның  эпидемиология және биостатистика кафедрасының доценті,  Семей, Қазақстан.

Керим Мутиг – MD, PhD, Шарите Медициналық университетінің Функциялық анатомия Институтының қаумдастырылған профессоры, Берлин, Германия.

Ғылыми қорғау 2021 жылдың 30 қараша күні сағат 11:00-де «Семей медицина университеті» КеАҚ-ның диссертациялық кеңесінде өтеді. Мекен-жайы: Семей қаласы, Абай көшесі, 103, үлкен конференц-залы. Қорғау отырысы  онлайн-режимінде Zoom-платформасында (конференцияның идентификациялық номері 87894153707, кіру коды 127148) өткізіледі, карантин аяқталуда – дәстүрлі түрінде өтеді.

Интернет-сайт: www.semeymedicaluniversity.kz

Ғылыми хатшы: PhD Кайрханова Ынкар Окимханова

тел: (ұялы) +77777640881, e-mail: ynkar.kairhanova@nao-mus.kz

Қосымша №1 – аннотация,

№2 – диссертация,

№3 – диссертанттың мақалаларының тізімі,

№4 – ғылыми кеңесшілердің пікірі,

№5 – ЖОО-ның этикалық комиссиясының хаттамасынан үзінді,

№6 – Диссертациялық кеңестің  уақытша мүшелері туралы ақпарат.