Кафедра меңгерушісі

Тілемісов Айдос Советханұлы

PhD, травматология және ортопедия

Кафедра туралы қысқаша ақпарат

Травматология және ортопедия кафедрасы 1970 жылы травматология – ортопедия курсын (мең. доцент Хабижанов Б.Х.) және ВПХ (жетекшісі Қарамедин И.И.) біріктіру арқылы құрылды. Бөлімше қызметкерлері жарақат алған науқастарға заманауи хирургиялық араласудың барлық түрлерін, атап айтқанда: ұзын түтікшелі сүйектердің сынуына арналған АО-ASIF технологиясы бойынша сүйекаралық, сүйекішілік блоктау, сүйектен тыс операцияларды орындайды. Жамбас жарақаттары кезінде АО технологиясы бойынша жамбастың алдыңғы және артқы жарты сақиналарын хирургиялық бекіту, Латурнель-Джуде технологиясы бойынша ацетабулярлы бағаналардың остеосинтезі игерілді. Жамбас және тізе буындарын эндопротездеу жүргізіледі. Бөлім қызметкерлері жыл сайын шетелдік оқудан өтеді. «Ортопедия мектебі» ашылды, онда шетелдік мамандарды тарта отырып, ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу жоспарлануда. PhD Тоқтарова Е.Н. докторлық диссертациясын қорғау жоспарлануда. PhD докторантурасына екі ассистенттің бірін қабылдау. Стратегиялық серіктес Баскент университеті, Түркияның базасында тағылымдамадан өту жоспарлануда.

Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы

Жүнісов Талғат Ғабдулдаұлы