Кафедра меңгерушісі

Жұмағалиева Ардақ Нәзілқызы

Д

PhD докторы, жоғары санатты дәрігер-терапевт, пульмонолог, гематолог.

2014 жылдан бастап қазіргі уақытқа дейін – Еуропалық Респираторлық Қоғам Мүшесі (ERS).

2018 жылдан бастап – Еуропалық Гематологиялық Қауымдастықтың Мүшесі (EHA).

2018 жылдан бастап – European research Initiative on Chronic Lymphocytic Leukemia Мүшесі (ERIC).

2016 жылдан бастап – A member of the association of the ERS fellows.

04.2018 жылдан бастап – «Семей қаласының терапевттер қауымдастығының» президенті.

2015 ж. – ERS Short-Term Research Training Fellowship (STRTF) April 2015 Fellowship ID Number: STRTF 2015 – 8199, «Diagnostics of alpha1-antitrypsin deficiency» жобасы, Павия, Италия (17.09-17.12.2015 ж).

Кафедра туралы қысқаша ақпарат

1995 жылдан бастап 2017 жылға дейін кафедраны м.ғ.д., профессор Қаражанова Людмила Құсаиновна басқарды.

2018 жылдың қыркүйек айынан бастап госпитальды терапия кафедрасының меңгерушісі  PhD доктор Жұмағалиева Ардақ Нәзілқызы.

Кафедрада келесі пәндер оқытылады:

7 курста:

• Пульмонология
  • Гематология
  • Гастроэнтерология
  • Нефрология

6 курста:

• ІА модулі: Клиникалықзертханалық диагностика;
  • Ішкі ағзалар ауруларының диф. терапиясының гериатриялық аспектілері;
  • Жүктілердің экстрагениталды патологиясының диагностикасы мен терапиясы;
  • Жасөспірімдік кезеңнің терапевттік патологиясы

Әрбір пән бойынша барлық интерн терапевттердің қатысуымен өтетін клиникалық конференциялар (симпозиумдар) жүргізіледі.

• Сондай-ақ кафедрада «Интернисттің пікірталас клубы» атты СҒҚ бар, онда оқу жылы ішінде қызықты болған клиникалық жағдайларды, заманауи диагностика мен емдеу әдістерін талдау жүзеге асырылады.
  • 2018-2019 оқу жылында Семей қаласының ЖМЖА базасында медициналық университеттің шағын кітапханасы ашылды.
  • Шағын кітапханада кесте бойынша ай сайын 6 мен 7 курс интерн терапевттерімен Journal club өткізіледі, онда заманауи журналдар жарияланымдары талқыланады.

Кафедрада Астма-мектебі жұмыс атқарады, ол 1996 жылы м.ғ.д., профессор Л.Қ. Қаражановамен құрылған.

Жыл сайын кафедрада кафедраішілік «Үздік интерн – терапевт» олимпиадасы жүргізіледі. Конкурс жеңімпазы ЖОО ішілік олимпиадаға, кейін республикалық конкурсқа қатысады.

Кафедра профессор-оқытушылық құрамының  ғылыми дәрежелілігі жоғары – 83,6%.

Кафедраның клиникалық базасы жалпы төсек қоры 300 орындық ЖМЖАболып табылады. Клиникалық база төсектер саны мен бөлімдердің профилі бойынша медициналық кадрларды даярлаудың мақсаттары мен міндеттеріне толық сай келеді. Базада 2 қарқынды терапия бөлімдері, бақылау палаталары, пульмонология, гематология, 2 кардиология бөлімдері мен хирургиялық корпус бар. Сонымен қатар СМУ МО, БОМ (Нефрология бөлімі Семей қ. БОМ орналасқан) клиникалық базалар қатарына кіреді.

Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы

Дюсупова Бақтыбала Бексұлтановна

жоғары санатты дәрігер-терапевт, медицина ғылымдарының кандидаты, госпитальды терапия кафедрасының доценті, «Денсаулық сақтау саласының  үздігі».  Оқытатын пәндер:  пульмонология бөлімі.

Капакова Миргуль Амангалиевна

жоғары санатты дәрігер-терапевт, медицина ғылымдарының кандидаты, госпитальды терапия кафедрасының оқу ісінің меңгерушісі. Оқытатын пәндер: ішкі аурулар пәнінің  барлық бөлімдері. Терапевттер қауымдастығының мүшесі.

Нургалиева Дарига Толеугазиевна

жоғары санатты дәрігер-гематолог, медицина ғылымдарының кандидаты. Еуропалық Гематологиялық Қауымдастығының Мүшесі (EHA). Оқытатын пәндер: гематология бөлімі.

Тоқтарова Жанар Жанибековна

медицина ғылымдарының кандидаты, госпитальды терапия кафедрасының ассистенті. Оқытатын пәндер: ішкі аурулар пәнінің  барлық бөлімдері. Терапевттер қауымдастығының мүшесі, тәрбие ісі бойынша жауапты, кафедра аралық бақылау жұмыс тобының мүшесі. 2013 жылдың үздік ассистенті. Ғылыми-зерттеу жұмысының қорытындыларынан «Web of Science» бойынша 2015 ж. Ең жоғарғы импакт фактор» үшін марапаттау сертификаты. Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай – «Құрмет грамотасы» –  Семей қ. ММУ 2017 ж.

Абылхайрова Айнур Кадылбековна

жоғары санатты дәрігер-терапевт. Оқытатын пәндер: нефрология. Терапевттер қауымдастығының мүшесі.

Кафедраның байланыс ақпараты

Мекенжайы

071400, Абайская область, город Семей, ул. Мичурина, 140а, БСМП, 1 этаж.

Проезд автобусами №  9, 12, 35, 37, 39 до остановки «Новая больница».

Қабылдау бөлімінің телефоны: 8 (7222) 777332.

Эл. пошта

Жұмыс уақыты